AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Cum sa scapi de lag fiind utilizator ClickNet

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cristi Graphic
Rang:Administrator

Sex : masculin Numãrul mesajelor : 64
Varsta : 21

MesajSubiect: Cum sa scapi de lag fiind utilizator ClickNet   Dum Mai 09, 2010 4:49 pm

Azi din greseala am gasit pe un forum german un update de firmware pentru modemurile adsl cu router (516 si 546).Dupa ce l-am instalat mare mi-a fost uimirea sa vad ca lagul a scazut considerabil!Acum am 30ms ping spre acest forum (inainte aveam 45-50 si cand aveam 3mb aveam 19ms crybaby2.gif ).La fel si pe sv-urile de jocuri online (ex in San Andreaslagul coboara la valori de 30ms si max 70-80,fata de 100-150 cat aveam inainte) Un mic tutorial cum se instaleaza update-ul:

Primul
pas:

Mergeti la Start > Settings > Control Panel
> Network Connections;
- dati click dreapta pe Local Area
Conection, apoi pe Proprietati;
- dati dublu click pe Internet
Protocol ( TCP/IP );
- bifati Use the following IP addres;
-
treceti la urmatoarele valori:
IP address: 192.168.1.10
Subnet
mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.254
DNS server:
192.168.1.254

Al doilea pas:

Dezarhivati
imaginea .iso din arhiva TGUPG si o montati cu Daemon Tools (sau alt program similar).Apasati pe Upgrade firmware si urmariti pasii de acolo,ajungeti aici si dati HAVE DISK.Va duceti
unde ati dezarhivat cealalta arhiva (ST5x6) si dati open.Urmariti pasii si asteptati (dureaza cateva minute).

Al treilea pas:

Deschideti o pagina de internet si scrieti la adresa 192.168.1.254(adresa router-ului) si dati enter.Acolo verificati setarile,eventual dati SET UP din nou.Dupa ducetiva din nou la setarile network si dati OBTAIN AUTOMATICALLY la IP si DNS.

Gata! Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://extremelygfx.forumz.ro
Gaby
Rang:Administrator

Sex : masculin Numãrul mesajelor : 88
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Cum sa scapi de lag fiind utilizator ClickNet   Lun Mai 10, 2010 3:25 am

Foarte frumos tutorialu, este bun pentru cei cu acel internet.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Cum sa scapi de lag fiind utilizator ClickNet

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ExtremelyGFX :: TI (Tehnici de Internet)-
Propune tutorialul tau - Propune
Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit